Praca tymczasowa

Praca tymczasowa dotyczy najczęściej obowiązków: sezonowych, okresowych lub doraźnych (sezonowość sprzedaży lub wykonywanych na zastępstwo nieobecnego pracownika (planowane urlopy pracownicze, macierzyńskie, zdrowotne itp.). Rekrutujemy fachowców i specjalistów w danych branżach, jak również osoby młode i absolwentów, zdobywających swoje pierwsze doświadczenia na rynku pracy. W każdym z wymienionych wypadków masz pewność, że znajdziemy dla Ciebie takiego pracownika, jakiego potrzebujesz.

Nasza oferta jest szczególnie pomocna dla:

  • dużych firm produkcyjnych,
  • firm relokujących swoich pracowników (np. przy pracach do określonej inwestycji budowlanej),
  • firm poszukujących specjalistów  zarówno  na popularnych, jak i bardzo specyficznych stanowiskach (np. programistów, spawaczy, murarzy czy kierowców),
  • firm, w których występuje duża sezonowość prac i rotacja pracowników.

Będąc formalnym pracodawcą, odpowiadamy za wszelkie kwestie administracyjno-prawne wynikające z realizacji nawiązania umowy o pracę tymczasową. Współpraca z Personalis to profesjonalizacja, uproszczenie i racjonalizacja zatrudnienia w Twoim przedsiębiorstwie.

Co to jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa to stosunek pracy między trzema podmiotami: pracownikiem, pracodawcą i agencją pracy tymczasowej.  Całość relacji między tymi podmiotami reguluje Ustawa z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

Pracownik zatrudniony zostaje przez agencję pracy tymczasowej, jednak swoje obowiązki wykonuje u pracodawcy. Oznacza to, że wszystkie kwestie administracyjne (wypłatę wynagrodzeń, odprowadzenie podatku, składek ZUS itp.) przejmuje na siebie agencja pracy.

Jaka jest korzyść z pracy tymczasowej dla pracownika?

Praca tymczasowa daje pracownikowi szansę na odnalezienie się na rynku pracy, stanowi łatwy sposób na przekwalifikowanie się i dalszy rozwój kariery. Elastyczność sposobu zatrudnienia pozwala łączyć pracę tymczasową z innymi obowiązkami, czy na wprowadzenie większych zmian w życiu zawodowym – bez strat finansowych. Jest to również bardzo dobry system na pierwszą pracę.

Jakie korzyści z pracy tymczasowej może osiągnąć pracodawca?

Tymczasowe zatrudnianie pracowników niesie za sobą korzyści wynikające z elastycznego reagowania na wahania cykli koniunkturalnych. Dzięki racjonalizacji procesów zatrudnienia pracodawca nie ponosi zbędnych kosztów związanych z obsługą pracownika (m.in. na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne)  i nie traci cennego czasu.